Czy można odstąpić od umowy deweloperskiej?
Kupno mieszkania
2020-01-08, 16:10

Umowy kupna mieszkania 

Kupno mieszkania to nie zawsze kolorowa bajka. Na naszej drodze stoi nie tylko wiele problemów i wyrzeczeń ale także kruczków prawnych i zawiłych definicji. Zanim podpiszemy umowę deweloperską warto zatem sprawdzić, niektóre terminy oraz ewentualne drogi. Jedną z nich jest możliwość odstąpienia od danej umowy. Czy można odstąpić od umowy deweloperskiej oraz w jakich przypadkach może się to odbyć?

Czy można odstąpić od umowy deweloperskiej?

W ustawie o ochronie praw Nabywców zapisane jest, iż jako nabywcy mieszkania macie prawo do odstąpienia od umowy w określonych sytuacjach. Dodatkowo w umowie deweloperskiej możecie wynegocjwać dodatkowe zaapisy, które poszerzą katalog sytuacji opisanych w ustawie o ochronie praw nabywców. Zatem na pytanie czy można odstąpić od umowy deweloperskiej odpowiadamy można. Macie na to 30 dni, licząc od dnia podpisania umowy. Kiedy można zerwać umowę? W w ustawie.  Art. 22 tzw. ustawy deweloperskiej wymienione są zapisy, kórych brak może być podstawą do unieważnienia umowy. Dla przykładu są to takie informacje jak cena nabycia prawa do lokalu lub określenie terminu rozpoczęcia i zakończenia budowy. Innym przykładem sytuacji, w której umowa deweloperska może zostać zerwana jest nie otrzymanie od dewelopera prospektu informacyjnego lub nie dotrzymanie przez dewelopera terminu przeniesienia własności lokalu. 

KONTAKT / AUTOR
Sento
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.